Przesyłki paletowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów przesyłania towarów wielkogabarytowych. Jest nie tylko bezpiecznie, ale również stosunkowo niedrogo. Ile kosztują przesyłki paletowe? To zależy…

Po pierwsze od trasy jaką paczka musi pokonać od nadawcy do odbiorcy. Na stronach wielu firm kurierskich można znaleźć specjalne kalkulatory. Ich działanie jest bardzo proste. Wystarczy wpisać kod pocztowy miejsca, z którego będzie nadana paczka oraz kod pocztowy odbiorcy.  System pokaże odległość jaka zostanie naliczona. Następnie trzeba zestawić tę odległość z cennikiem, bowiem drugim parametrem, który jest brany pod uwagę to waga przesyłki.

Ogólnie przesyłki paletowe to takie, których waga przekracza 31,5 kg. Górna granica jest różna u różnych przewoźników. U niektórych jest to 1000 kg, ale np. przesyłki paletowe DHL mogą mieć nawet 2500 kg.

Oczywiście im większa przesyłka i im większa jej waga tym cena wyższa. Ceny wyjściowe zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Dlatego przesyłki paletowe to jedno z najlepszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań jeśli chodzi o dużą ilość towarów bądź towary wielkogabarytowe.

Poza ceną warto również sprawdzić inne parametry firm kurierskich. Ważne jest również doświadczenie i oczywiście opinie klientów. Jedną z czołowych firm kurierskich na rynku jest aktualnie DHL. Ich przesyłki paletowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Nic dziwnego, bo firma robi to naprawdę dobrze. Po pierwsze mają bardzo konkurencyjne ceny, po drugie mają wysoki limit wagi – o czym już wspominaliśmy, co dla wielu osób jest bardzo ważne.

Oczywiście doświadczenie firmy kurierskiej to tylko połowa sukcesu. Jej zadaniem jest odebrać paczkę i bezpiecznie dostarczyć ją na wskazany adres. Samo przygotowanie paczki leży po stronie nadawcy. To Ty musisz zadbać o jej właściwe opakowanie i zabezpieczenie. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skontaktuj się z firmą kurierską i zapytaj jakie standardy musi spełniać paczka by mogła być transportowana na palecie.