Przesyłki paletowe to coraz popularniejszy sposób dostarczania i wysyłania towarów o dużych rozmiarach. Wysyłka paletowa to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wysłać dużą ilość towaru pod jeden adres.

Kiedyś przesyłki paletowe kojarzone były raczej z transportem firmowym, natomiast obecnie z tej opcji korzysta coraz więcej klientów indywidualnych.

Załóżmy, że się przeprowadzasz i znalazłeś/aś kupca na swoje stare meble, i chcesz je szybko i bezpiecznie wysłać do nadawcy – to wtedy przesyłka paletowa jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Przesyłką paletową wysyłane są najczęściej sprzęt RTV i AGD, meble, różne elementy wyposażenia domu, większe narzędzia oraz np. instrumenty.

Warto wiedzieć, że o ile o odbiór i transport i dostarczenie paczki do odbiorcy odpowiada firma kurierska, o tyle właściwe opakowanie to już obowiązek nadawcy.

Im większy rozmiar przesyłki tym większe ryzyko jej uszkodzenia podczas transportu. Dlatego tak ważne jest by odpowiednio je przygotować, zwłaszcza jeśli będą to rzeczy delikatne, wymagające szczególnej uwagi jak np. szkło, lustro, delikatny instrument itp.

Przesyłki paletowe DHL taką frazę powinieneś wpisać do wyszukiwarki jeśli chcesz znaleźć kuriera, który Twoją paczkę zawiezie do nadawcy. Pamiętaj, że przesyłka paletowa wymaga wykorzystania odpowiedniego auta dostawczego, dlatego upewnij się, że kurier będzie miał możliwość żeby podjechać i odebrać przesyłkę, a następnie, że będzie miał możliwość dostarczyć ją pod wskazany adres.

Usługa przesyłek paletowych jest realizowana bardzo szybko, praktycznie z takim samym terminem jak zwykle paczki. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoja przesyłka dotrze do adresata na czas lepiej zadzwoń kilka dni wcześniej, upewnij się, że w pasującym ci terminie będziesz mógł tą przesyłkę nadać i dopytaj o szczegóły bezpośrednio w firmie kurierskiej.

Osobiście polecamy firmę DHL, ponieważ ich przesyłki paletowe są zawsze profesjonalnie i bezpiecznie dostarczane na czas, bez zbędnej zwłoki.